E-İmza elektronik ortamda oluşturulan dokümanların imzalanmasında kullanılan ve elektronik işlemlerde gönderilen bilginin gönderim sırasında değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkâr edilemeyeceğini garantileyen sayısal verilerdir.

5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na göre E-İmza; başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi ifade eder.

Münhasıran imza sahibine bağlı olan, sadece imza sahibinin tasarrufunda bulunan güvenli elektronik imza oluşturma aracı ile oluşturulan, nitelikli elektronik sertifikaya dayanarak imza sahibinin kimliğinin tespitini sağlayan, imzalanmış elektronik veride sonradan herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığının tespitini sağlayan elektronik imzadır.

TEMEL ÖZELLİKLER

GİZLİLİK:

Bilginin istenmeyen kişiler tarafından anlaşılması engellenir.

VERİ BÜTÜNLÜĞÜ:

Bir iletinin alıcısı bu iletinin iletim sırasında değişikliğe uğrayıp uğramadığını öğrenebilir.

 

İNKÂR EDEMEME:

Bilgiyi oluşturan ya da gönderen, daha sonra bilgiyi kendisinin oluşturduğunu veya gönderdiğini inkâr edemez.

 

KİMLİK BELİRLEME VE KİMLİK DENETİMİ:

Kimlik belirleme ve kimlik denetimi, kriptografinin en yaygın kullanım alanlarından birisidir. Kimlik belirleme, birinin kimliğinin doğrulanmasıdır.

 

E-İMZA KULLANIM ALANLARI:

NEDEN E-İMZA
ÜST DÜZEY HİZMET ANLAYIŞI

Türkiye’nin her ilinde müşterimizin adresinde kimlik kontrolü ve kurulum hizmeti ve ücretsiz teknik destek
JAVA BAĞIMSIZ

Türkiye’nin JAVA bağımsız E-İmzası olup tüm uygulamalarda tak çalışır sistemiyle çalışır
GÜVENİLİR E-İMZA SERTİFİKA ALT YAPISI

Nitelikli Elektronik Sertifika üzerinde oluşturulan E-İmza yapısı
TAM UYUMLU

E-Devlet uygulamalarıyla, tüm ERP ticari yazılımlarla, EBYS ve otomasyon sistemleri ile tam uyumlu
GÜVENLİK VE KOLAY KULLANIM

3DS GÜVENLİK SİSTEMİ Sayesinde Üstün Şifre Güvenliği ile Saklama ve Ulusal, uluslararası tüm uygulamalarda ek program yüklemeden otomatik geçerlilik sayesinde kolay kullanım

E-İMZA ALMAK ÇOK KOLAY

e-Dönüşüm Uzmanı’nın Türkiye’nin her il ve ilçesindeki 300 + temsilciliği tarafından üyelerin başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis hizmetleri, ofisinizde ve anında E-İmzanız teslim edilir.

Başvurunuzu web sayfamız üzerinden online olarak veya en yakın ofisimize şahsen başvurarak yapınız.

Müşteri temsilcimiz tarafından telefonla aranarak başvurunuz teyit edilecek ve sipariş bilgileriniz alınarak ilinizde bulunan e-Dönüşüm Uzmanı temsilciliğine yönlendirilecektir. Görüşme sonrası, başvurunuza ve ödemeye ait detay bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Ödemenizi temsilciliğimize nakit, banka havalesi, kredi kartı veya kredi kartınızla yapabilirsiniz.

E-İMZA İÇİN GEREKLİ BELGELER
BİREYSEL BAŞVURU:

T.C. Kimlik No ‘sunun yazılı olduğu kimlik veya Sürücü Belgesi fotokopisi Nitelikli Elektronik Sertifika ‘’NES’’ Başvuru Formu ve ‘’NES’’ Son Kullanıcı Taahhütnamesi
KURUMSAL BAŞVURU:

T.C. Kimlik No ‘sunun yazılı olduğu kimlik veya Sürücü Belgesi fotokopisi her bir kullanıcı için Nitelikli Elektronik Sertifika ‘’NES’’ Başvuru Formu ve ‘’NES’’ Son Kullanıcı Taahhütnamesi. Ticaret Odası Faaliyet Belgesi (ASLI) (6 ay içinde alınmış) ve İmza Sirküleri (ASLI) kurumda, çok sayıda kullanıcı için imza talebi söz konusu olduğunda ayrıca ‘’Kurumsal Başvuru Sözleşmesi’’ imzalanır.